Vánoční klubový závod ZKO Falco

 

 

Dne 29.12.2007, tedy jen těsně před koncem roku, kdy už je celkem klid, se za krásného, slunečného, mrazivého dne uskutečnil klubový vánoční závod. Pro různý stupeň výcviku jednotlivých psů, byla zvolena zábavná forma závodu.

Jednotlivé disciplíny nenajdete v žádném zkušebním řádu, ale každá z nich jiným způsobem prověřila souhru psa a psovoda. Netradiční pojetí více překážek, houpačky a nízké kladiny, střelba z praku na cíl s odloženým psem u nohy, přenesení psa, projití jednoduchého labyrintu se zavázanýma očima, převoz psa v zahradním kolečku a nakonec slalom vypůjčený z agility.

Celkem se zúčastnilo přes dvacet závodníků. Pro většinu z nich byl největší problém převoz psa v kolečku. Málokterý čtyřnožec důvěřoval plechové obludě, která vydávala divné zvuky. Všem vypálil rybník až poslední závodník Pepa Rehanzl. Jeho pes Ozzy s naprostou samozřejmostí nastoupil do kolečka, stočil se a vypadal, že kolečkem jezdí denně. Ale bohužel, na celkové vítězství to nestačilo. Vyhrál nejmladší závodník, Michal Nedvěd, kterému doma půjčili fenu německého boxera, která naprosto zkušeně prošla závodem a nedala se rozhodit ani tím, že jí vedl u pravé nohy.

Celý závod vyvrcholil nástupem psovodů a předáním diplomů a cen. Ale ani potom příjemný kynologický den neskončil. Přátelské posezení v klubovně se protáhlo až do pozdního odpoledne.

Celý závod se ohromně vydařil a za to děkujeme organizátorovi a rozhodčímu v jedné osobě, Jirkovi Matějkovi, ale stejně tak jeho pravé ruce a tiskové mluvčí, Jarce Samkové. Za občerstvení a vzorný chod kantýny děkujeme Janě Čápové a nakonec všem závodníkům, jejich psům a doprovodům za účast a vzorné chování.

k.s.